CacheController :: picture
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "App\Controller\CacheController::picture" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "picture_cache" |
| _route_params | [ "type" => "property" "file" => "b2f296d92f58677cf46fde3d94117daf_197c9dc8a1_4000" "size" => "original" "extension" => "jpg" ] |
| _stopwatch_token | "626a87" |
| extension | "jpg" |
| file | "b2f296d92f58677cf46fde3d94117daf_197c9dc8a1_4000" |
| size | "original" |
| type | "property" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/webp,image/apng,image/*,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| accept-language | "fr-FR" |
| host | "media.apimo.pro" |
| referer | "https://widget.skysignage.com/catalogue/index.php?idCatalog=3162&idItem=85705149&urlFile=https://csv1.blob.core.windows.net/csblob1/5790/catalogues/catalog/23426catalogue-1776937380.1776938058.json" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (SMART-TV; LINUX; Tizen 5.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Version/5.0 TV Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-ranges | "bytes" |
| cache-control | "max-age=31536000, public, s-maxage=31536000" |
| content-disposition | "inline; filename=b2f296d92f58677cf46fde3d94117daf_197c9dc8a1_4000.jpg" |
| content-length | "3162971" |
| content-type | "image/jpeg" |
| date | "Wed, 13 May 2026 16:48:25 GMT" |
| etag | ""c127978f9edcccfcece52671faa04edd"" |
| expires | "Thu, 13 May 2027 16:48:25 GMT" |
| last-modified | "Wed, 13 May 2026 16:48:25 GMT" |
| x-debug-token | "7289a7" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "73e476186cac32e6c2fdcc31d9f32779" |
| CACHE_STORAGE | "/var/www/cache/" |
| CACHE_STORAGE_NEW | "/var/www/cache_new/" |
| DATABASE_URL | "postgresql://app:!ChangeMe!@127.0.0.1:5432/app?serverVersion=15&charset=utf8" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTENT_LENGTH | "" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/Apimedia/public" |
| DOCUMENT_URI | "/index.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/apiwork" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/webp,image/apng,image/*,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "fr-FR" |
| HTTP_HOST | "media.apimo.pro" |
| HTTP_REFERER | "https://widget.skysignage.com/catalogue/index.php?idCatalog=3162&idItem=85705149&urlFile=https://csv1.blob.core.windows.net/csblob1/5790/catalogues/catalog/23426catalogue-1776937380.1776938058.json" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (SMART-TV; LINUX; Tizen 5.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Version/5.0 TV Safari/537.36" |
| PATH_INFO | "" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "92.151.243.73" |
| REMOTE_PORT | "55639" |
| REMOTE_USER | "" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1778690905 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1778690905.1608 |
| REQUEST_URI | "/cache/b2f296d92f58677cf46fde3d94117daf_197c9dc8a1_4000-original.jpg" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/Apimedia/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.159.81.9" |
| SERVER_NAME | "media.apimo.pro" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/2.0" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.26.3" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,CACHE_STORAGE,CACHE_STORAGE_NEW" |
| USER | "apiwork" |